چگونه اعتماد کنیم؟

چگونه اعتماد کنیم؟

با رایج تر شدن خریدهای اینترنتی از مباحث مهمی که دغدغه بیشتر خریداران است، اطمینان حاصل کردن از اعتبار فروشگاه اینترنتی و همچنین اعتبار سایت است. مهمم ترین معیار اعتبار فروشگاه اینترنتی نماد اعتماد آن شرکت و در مرحله بعد رضایت مشتریان است، که دلیلی بر اعتماد راحت تر افراد می شود. افرالند با دارا بودن نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت و معدن و همچنین رضایت مشترانی که صحیح و سالم و در سریع ترین زمان کالای خریداری شده خود را تحویل گرفته اند، یکی از فروشگاه های اینترنتی معتبر در خصوص فروش لوازم خانگی می باشد.

  1. تائید فروشگاه های اینترنتی توسط یک موسسه ثالث تاثیر زیادی در جلب اعتماد مراجعه کنندگان خواهد داشت و مراجعه کننده از در امان ماندن اطلاعات خود احساس اعتماد بیشتری کسب می کند و در صورت استفاده نابه جا و سوء استفاده از اطلاعات فرد می توان برای شکایت به مراجعه قانونی مراجعه کند
  2. مرکز توسعه تجارت الکترونیک وابسته به وزارت صنعت و معدن و تجارت با دریافت اطلاعات شناسایی فرد صاحب کسب و کار و بررسی صحت آن بعد از پروسه شناسایی فرد، تائید آدرس و موارد مربوط به شناسایی فرد، نماد اعتماد فروشگاه اینترنتی را صادر کرده و در نهایت در صورت بروز مشکل خریدار با توجه به اطلاعات شناسایی صاحب وبسایت می تواند اقدام به حل مشکل نماید.

به دلیل افزایش روز به روز خریدهای اینترنتی اعتماد سازی و رسمیت بیشتر برای وب سایت اهمیت بیشتری پیدا می کند. در این خصوص مرکز توسعه تجارت با اعللام شرایط اخذ نماد اعتماد صاحبان فروشگاه اینترنتی را در مسیر رسمیت کاری و اعتماد سازی راحت تر برای مشتریان همراهی می کند. به دلیل اینکه همواره افراد کلاه بردار به دنبال راهی برای انجام خلاف و فروش کالای جعل هستند ، فروشگاه های اینترنتی معتبر برای اثبات اعتبار خود نیاز به اخذ و دریافت نماد اعتماد دارند.

فروشگاه افرالند داریا مجوز فروش در فضای مجازی می باشد، که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر گردیده است. برای استعلام صحت نماد اعتماد الکترونیک افرالند می توانید به پورتان سازمان ای نماد مراجعه نمایید و با زدن منو استعلام می توانید در آن جا وبسایت afrland.com را استعلام فرمائید.

ستاد وابسته به وزارت فرهنگ و ازشاد اسلامی است، که مسولئیت تایید محتوای وبسایت های داخلی دراینترنت را برعهده دارد. در ایران تولیدکنندگان محتوا در اینترنت از جمله صاحبان وبسایت و وبلاگ ها طبق قانون موظفند که اطلاعات شخصی خود از جلمه شماره تفلن ، نشانی تماس و ویژگی های فنی وبسایت خود را در سایت ساماندهی ثبت کنند.

 روند ثبت نام شامل ارسال عکس، تصویر کارت ملی، تصویر مدرک تحصیلی و گواهی عدم سوء پیشینه است. این اطلاعات توسط ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ایران بررسی می شود و در صورت تایید، شناسنامه پایگاه های دارای محتوای مجاز به همراه­ گواهی ثبت صاد می شود. برای استعلام این مجوز کلیک کنید.