سوالات متداول User questions

راهنمای خرید و ثبت سفارش:

آیکون افرا بلاگ
 1. چگونه به افرالند اعتماد کنم؟

  فروشگاه اینترنتی افرالند از سال 1397 آغاز به کار کرده و هم اکنون در حال فعالیت می باشد . فروشگاه دارای نماد اعتماد الکترونیک، درگاه پرداخت بانکی، آدرس دقیق و معتبر، شماره تلفن ثابت و موبایل می باشد.
  در همین راستا فروشگاه این امکان را به مشتری می دهد تا جهت خرید از گزینه های مانند خرید حضوری، پرداخت درب محل، امکان عودت کالا در صورت معیوب بودن استفاده نماید.

 2. ساعت فعالیت فروشگاه چه زمانی است؟

  ثبت سفارش به صورت آنلاین در 24 ساعت شبانه روز ممکن است و در صورت تمایل به خرید تلفنی می توانید از 8 صبح تا 12 شب در تمام ایام هفته اقدام به خرید نمایید.

 3. پس از ثبت سفارش چه اتفاقی می افتد؟

  بعد از ثبت سفارش فروشگاه اقدام به بسته بندی و ارسال سفارش برای مشتری می کند و همزمان مشتری را در جریان و نحوه  ارسال و زمان تقریبی رسیدن کالا قرار میدهد. مشتری در جریان کلیه مراحل ارسال قرار می گیرد.

 4. چگونه سفارش خود را پیگیری کنم؟

  بعد از ثبت سفارش، مسئول ارسال فروشگاه موظف است کد رهگیری مرسوله (در صورت پست کردن محصول) را در اختیار مشتری قرار دهد و یا هماهنگی های لازم را در صورت ارسال محصول با پیک اختصاصی با شما انجام دهد.

 5. در چه صورت قادر به لغو سفارش خود هستم؟

  امکان لغو سفارش‌ تنها در صورتی امکان پذیر میباشد که مدل کالای سفارشی اشتباه و یا کالای مورد نظر معیوب به دست مشتری رسیده باشد. البته قبل از ارسال سفارش امکان کنسل کردن سفارش وجود دارد.

روش پرداخت

راهنمای پرداخت:

 1. مبلغ سفارش چگونه پرداخت می شود؟

  1- پرداخت آنلاین از طریق درگاه پرداخت سایت
  2- پرداخت درب محل برای یک کل کشور (ارسال محصول با پیک اختصاصی)
  3- امکان پرداخت به صورت نقدی و یا واریز بیعانه و پرداخت نهایی بعد از تحویل کالا وجود دارد.

 2. شرایط پرداخت بیعانه چگونه است؟

  پرداخت بیعانه جهت اطمنان از خرید، از مشتری دریافت میگردد .پس از آنکه مشتری با مشاور فروش فروشگاه بر سر مدل و قیمت کالا به توافق رسیدند مشتری از طریق درگاه پرداخت اینترنتی سایت یا کارت به کارت، مبلغ پیش پرداخت توافق شده را واریز میکند . مشاور فروش افرالند حتما باید فاکتور فروش و مانده حساب را برای مشتری ارسال کند.

 3. در صورت کنسلی سفارش مبلغ بیعانه بازگشت داده می شود؟

  کنسل کردن و یا منصرف شدن مشتری از سفارش تنها در صورتی امکان پذیر می باشد که کالایی که به دست مشتری میرسد معیوب و یا مدل کالا اشتباهی باشد . در این صورت مشتری میتواند سفارش را لغو کرده و وجه پرداخت شده را پس بگیرد.
  محصول و یا کالای سفارش کنسل شده توسط مشتری از طریق پست یا پیک اختصاصی به فروشگاه افرالند ارسال می شود.
  فروشگاه هم موظف است پس از دریافت سفارش‌ کنسل شده، وجه واریزی مشتری را بازگرداند.
  قابل ذکر است که هزینه عودت کالا به عهده ما می باشد .

ارسال محصول

راهنمای ارسال محصول:

 1. سفارش من از چه طریقی ارسال می شود؟

  ارسال محصولات از فروشگاه افرالند به سه صورت انجام می شود:
  1- ارسال با پست: این نوع ارسال محصول محصولات ریز با حجم کم است. محصولات از این دست با پست پیشتاز ارسال می شود و بسته به فاصله مکانی مشتری از فروشگاه امکان دارد 2 الی 4 روز طول بکشد.
  2- ارسال با تیپاکس: این روش ارسال نیز همانند پست است، با این تفاوت که هزینه این روش کمی بیشتر و زمان تحویل آن سریع تر است.
  3 – ارسال با پیک اختصاصی: 90 درصد محصولات افرالند از طریق پیک اختصاصی ارسال می شود. در این روش پیک فروشگاه محصولات خریداری شده را در کمترین زمان ممکن به شما تحویل می دهد و هزینه باقیمانده محصول را بعد از تست کامل سلامت و اصالت کالا را تحویل می گیرید.

 2. تحویل سفارش در چه ساعتی از شبانه روز انجام می شود؟

  ساعت تحویل کالا با توجه به برنامه ی کاری پست شهر مشتری فرق میکند . معمولا وقت اداری توزیع و تحویل داده می شود.
  ساعت تحویل پیک اختصاصی نیز بسته به شرایط متفاوت است. سعی می شود زمان تحویل با مشتری هماهنگ شود.

 3. هزینه ارسال با چه کسی است؟

  هزینه ارسال هنگام خرید و اعلام قیمت به مشتری محاسبه می شود و قیمتی که مشتری می گیرد هزینه ارسال نیز می باشد. یعنی مشتری هیچ مبلغ اضافی بابت ارسال محصول پرداخت نمی کند.

گارانتی محصول

گارانتی و خدمات پس از فروش

 1. آیا همه محصولات گارانتی دارند؟

  تمام محصولات فروشگاه با گارانتی و خدمات پس از فروش عرضه می شود. البته مشتری می تواند در صورت تمایل محصول را بدون گارانتی نیز سفارش دهد.

 2. هزینه گارانتی محصول چگونه محاسبه می شود؟

  تمام محصولات فروشگاه با گارانتی عرضه می شوند و هزینه گارانتی بر عهده فروشگاه است.

 3. آیا محصولات ضمانت اصالت و سلامت دارند؟

  تمام محصولات افرالند با تضمین اصالت و سلامت کامل به فروش می رسد، فروشگاه در قبال هر گونه مغایت محصول و یا سلامت کالا مسئول است.