بهترین تلویزیون های 75 اینچ 2021

تلویزیون های بزرگ مانند تلویزیون های 75 اینچ یا 85 اینچ بیشتر مورد استقبال کاربرانی قرار می گیرند که تجربه ای عالی از تماشای تلویزیون سایز بزرگ می خواهند. حالا ممکن است نسبت به سال قبل بیشتر وقت خود را در خانه بگذرانیم و منطقی است که نیاز داشته باشیم زمانی از روز خود را به تماشای تلویزیون اختصاص دهیم. در این حالت استفاده از تلویزیون های بزرگ منجر به تجربه مشاهده فوق العاده می شود. در مقالات قبلی در مورد تلویزیون هایی با سایز های مختلف صحبت کردیم، در این قسمت قصد داریم به معرفی بهترین تلویزیون های 75 اینچ سال 2021 بپردازیم.

همه ما می دانیم که تلویزیونی با این اندازه؛ نه تنها به دلیل حضور بالقوه ای که در فضای زندگی ما دارند؛ بلکه به خاطر کلمات اختصاری گیج کننده ای که اغلب در بازار مشاهده می شوند نیاز به بررسی دقیق دارند. شما می توانید تلویزیون های 75 اینچ OLED، QLED، LED، LCD و غیره را به راحتی پیدا کنید. اما سوالاتی که در اینجا مطرح می شود این است که بهترین تلویزیون های سایز 75 اینچ کدام ها هستند؟ اصلا چه اندازه تلویزیونی را باید تهیه کنیم؟ آیا خرید تلویزیون های سایز بزرگ همیشه ایده آل هستند؟ در ادامه ما سعی می کنیم به این سوالات پاسخ دهیم.

تلویزیون های سایز 75 اینچ

کدام سایز تلویزیون مناسب من است؟

برای اتاق خود به چه سایز تلویزیون نیاز دارید؟ آیا خرید تلویزیون 75 اینچ برای شما ایده آل است؟ اینها سوالاتی هستند که باید به دنبال آنها باشید. خواه یک تلویزیون برای تماشای فیلم باشید؛ یا آخرین خبرها و برنامه های ورزشی یا بازی بخواهید اندازه تلویزیونی که می خواهید باید راحتی مشاهده را برای شما به ارمغان بیاورند. اما در واقع شما باید با توجه به فضای اتاق؛ نصب تلویزیون روی دیوار؛ فاصله نشستن؛ زاویه دید و وضوح صفحه نمایش تلویزیونی که انتخاب می کنید سایز مناسب خود را انتخاب کنید.

اندازه گیری سایز تلویزیون با فاصله از کاربر

آیا خرید تلویزیون 75 اینچ یا بزرگتر عاقلانه است؟

شاید این جمله را بارها شنیده باشید که هر چه تلویزیون بزرگتر باشد بهتر است، اما این جمله تنها در صورتی درست است که شما در یکی از سناریوهای زیر قرار گرفته باشید:

  • شما می خواهید در فیلم یا نمایش تلویزیونی که مشاهده می کنید غرق شوید؛ گویی که در سینما هستید.
  • شما می خواهید در دنیای مجازی بازی های ویدیویی غوطه ور شوید؛ و احساس کنید که در صحنه بازی قرار گرفته اید.
  • شما می خواهید هیجان را تجربه کنید.
  • شما خواستار تعامل احساسی هستید.

همه ما تلویزیون های بزرگ را دوست داریم ولی این تا زمانی است که فضای کافی در اتاق داشته باشید. بنابراین چگونه می توان اندازه تلویزیون مناسب را پیدا کنیم؟ در بیشتر شرایط؛ تجربه به ما ثابت کرده است که شما باید تلویزیون را بسته به فضای اتاق؛ موقعیت قرار گیری؛ زاویه دید؛ فاصله مشاهده و بودجه انتخاب کنید.

نحوه اندازه گیری اندازه تلویزیون

اندازه صفحه نمایش چیست؟ اندازه صفحه مهمترین فاکتور اندازه گیری است چون فروشندگان غالباً تلویزیون های خود را بر اساس اندازه صفحه لیست می کنند. برای تعیین دقیق اندازه صفحه، انتهای متر خود را در یک گوشه از صفحه تلویزیون قرار دهید و آن را به صورت مورب تا گوشه دیگر گسترش دهید. اطمینان خاص کنید که متر شما در داخل قاب صفحه تلویزیون قرار دارد؛ بنابراین فقط باید ناحیه صفحه قابل مشاهده را اندازه گیری کنید. این فاصله؛ اندازه صفحه یا اندازه مورب صفحه تلویزیون شما است.

خرید تلویزیون 75 اینچ

اندازه اتاق موقعیت تلویزیون را در نظر بگیریم؟

شما اتاقی دارید که می خواهید یک تلویزیون جدید را در ان قرار دهید. برای اتاق خود به چه سایز تلویزیونی نیاز دارید؟ ابتدا در نظر داشته باشید که تلویزیون جدید خود را در کجا قرار می دهید؛ تا زمانی که مبلمان ثابتی ندارید و می توانید آن را جابجا کنید؛ در انتخاب اندازه تلویزیون انعطاف دارید. دومین سوال این است که چگونه می خواهید تلویزیون را تنظیم کنید؟ آیا می خواهید از پایه تلویزیون استفاده کنید یا که آن را روی دیوار نصب کنید؟

نصب تلویزیون 75 اینچ روی دیوار؛ آری یا نه؟

اولین چیزی که باید تصمیم بگیرید این است که ایا می خواهید تلویزیون را روی دیوار نصب کنید یا نه. قبل از مراجعه به فروشگاه یا خرید آنلاین؛ این موضوع را باید برای خودتان روشن کرده باشید. اگر تلویزیون را روی میز قرار می دهید؛ فاصله مشاهده کاهش پیدا می کند و می تواند برخی مکلات زاویه دید را تجربه کنید. همچنین اندازه صفحه تلویزیون تخت یا منحنی می تواند توسط اندازه میز محدود شود.

نصب تلویزیون به دیوار

یک تلویزیون بزرگ روی یک میز کوچک می تواند ناخوشایند به نظر برسد و محدودیت های وزن را می تواند اعمال کند. بر عکس، یک میز بزرگ ممکن است یک تلویزیون زیبا را کوچک جلوه دهد. اگر قصد استفاده از پایه تلویزیون را دارید؛ حتما طول و عرض میز خود را اندازه بگیرید. تلویزیون های صفحه تخت امروزی بسیار سبک تر هستند؛ اما هنوز ایده خوبی است که بدانید میز شما تا چه وزنی را تحمل می کند. اکثر تلویزیون های صفحه تخت حدود 20 کیلو گرم وزن دارند؛ با این حال؛ این وزن با توجه به مواد ساخت و اندازه صفحه به سرعت افزایش یا کاهش پیدا می کند. تلویزیون های ال ای دی  Edge-LED سبک ترین مدل ها هستند و تلویزیون های Ultra HD سنیگن ترین مدل ها هستند.

یک ال ای دی با اندازه متوسط تا 11 کیلو گرم وزن دارد. از طرف دیگر تلویزیون 60 اینچ پلاسما با وضوح Ultra HD به طور متوسط حدود 27 تا 31 کیلو گرم وزن خواهد داشت.

چرا باید در هنگام خرید تلویزیون 75 اینچ ؛ فاصله دید را در نظر گرفت؟

فاصله ای که شما به طور کلی دور از صفحه تلویزیون می نشینید؛ تاثیر بسزایی در تعیین بهترین تلویزیون برای اتاق شما دارد. اگر می خواهید نزدیکتر بنشینید؛ کیفیت تصویر تجربه مشاهده شما را تحت تاثیر قرار می دهد. تجربه مشاهده شما می تواند توسط انواع خاصی از تلویزیون های بزرگ با کیفیت HD کاهش پیدا کند.

رایج ترین رزولوشن ارائه شده امروزی 1080p است. برای هر صفحه نمایش با اندازه مشخص؛ یک تلویزیون 1080p معمولی دارای حدود 2 میلیون پیکسل کوچک است. تعداد پیکسل ها علی رغم اندازه صفحه نمایش؛ ثابت باقی خواهند ماند. پیکسل ها در یک صفحه کوچکتر؛ دارای اندازه کوچکتر و فاصله نزدیک تر به هم هستند و در نتیجه کیفیت تصویر واضح تر خواهد بود. در تلویزیون بزرگتر؛ پیکسل ها بزرگتر هستند و هر چه به صفحه تلویزیون نزدیک می شوید؛ ممکن است قابل مشاهده باشند.

بهترین تلویزیون های 75 اینچ

نحوه محاسبه فاصله دید

بک فرمول ساده برای تعیین اندازه تلویزیون بر اساس فاصله شما از صفحه وجود دارد و آن هم این است که فاصله مشاهده یا دید را به 1.5 تقسیم کنید. اگر منطقه دید شما 4-5 متر با صفحه تلویزیون فاصله دارد خرید یک تلویزیون 75 اینچ به شما کمک می کند تا تجربه سینمایی بهتری را به دست آورید.

وضوح اکثر تلویزیون های جدید بسیار بالا است. تقریبا تمام صفحه های جدید تلویزیون دارای وضوح 4K Ultra JD با کیفیت بالا هستند. تلویزیون های 8K در حال افزایش هستند. وضوح 4K Ultra HD جدید 4 برابر تلویزیون های 1080p است. برای هر صفحه نمایش در هر اندازه حدد 8 میلیون پیکسل وجود دارد. وقتی به تلویزیون نزدیک می شوید ترس از پیکسل شدن صفحه کمتر می شود چون پیکسل ها بسیار کوچکتر هستند و فاصله کمتری با هم دارند.

برای پیدا کردن اندازه بهینه تلویزیون های 75 اینچ 4K Ultra HD؛ ما بین فاصله مشاهده و اندازه صفحه نسبت 1 به 1 را پیشنهاد می دهیم. برای حداکثر اندازه صفحه توصیه شده برای تلویزیون های 4K Ultra HD فاصله مشاهده را در 15.6 ضرب کنید. از نظر فاصله 3 متر؛ صفحه نمایش شما می تواند حداکثر 125 اینچ باشد.

راهنمای انتخاب سایز تلویزیون ایده آل و فاصله مشاهده

اندازه صفحهفاصله مشاهده برای تلویزیون های 1080p
43″1.5 تا 2 متر
49″2.5 تا 2.5 متر
55″2 تا 3 متر
65″2.5 تا 4.5 متر
75″3 تا 4.5 متر
85″3 تا 5 متر

برای تلویزیون های 1080p ما فاصله دید ایده آل بین 1.5 و 2 برابر اندازه مورب صفحه را پیشنهاد می کنیم.

رزولوشن تلویزیون 75 اینچ
اندازه صفحهفاصله مشاهده برای تلویزیون های 8K, 4K
43″1 تا 1.5 متر
49″1 تا 2 متر
55″1.5 تا 2 متر
65″1.5 تا 2.5 متر
75″2 تا 3 متر
85″2 تا 3 متر

زاویه دید چیست؟ آیا باید هنگام خرید تلویزیون 75 اینچ آن را در نظر داشته باشیم؟

زاویه دید؛ زاویه ایجاد شده از بینی شما به لبه های چپ و راست صفحه است. زاویه دید یک مفهوم ساده اما مهم در انتخاب بهترین اندازه تلویزیون است. در حالت ایده آل؛ بیشتر دید محیطی شما توسط تصویر صفحه نمایش پر می شود.

حداکثر مشخصات سینمایی 30 تا 36 درجه به عنوان زاویه دید بهینه تعریف می شود. برای دستیابی به یک تجربه سینمایی؛ بیش از همه شما می خواهید اندازه صفحه ای داشته باشید که محدوده میدان دید شما را تحت الشعاع قرار دهد.

THX تلویزیونی را توصیه می کند که 40 درجه از میدان دید شما را پر کند؛ در حالی که SMPTE زاویه 30 درجه را توصیه می کند. برای دستیابی به اثر غوطه وری توصیه می شود اندازه صفحه نمایش بزرگتر را بر اساس فاصله دید خود محدود کنید.

برای داشتن یک تجربه تماشای سینمایی ، فاصله و زاویه دید از عناصر مهم در انتخاب اندازه تلویزیون است.

بهترین تلویزیون های 75 اینچ سامسونگ

بهترین تلویزیون های 75 اینچ سامسونگ دارای زمان پاسخگویی سریع هستند و به فناوری های مورد علاقه گیمرها مجهز شده اند که از این بین می توان به فناوری فری سینک (FreeSync) ای ام دی (AMD) اشاره کرد. قابلیت های HDR و SDR مجب افزایش روشنایی و وضوح تصور می شوند. شما می توانید با کمک پردازنده قوی که در این دستگاه ها نصب شده است محتواهای بی کیفیت و قدیمی خود را تا وضوح 4K ارتقاء دهید  آنها را با بهترین کیفیت تصویر ممکن مشاهده کنید. اگر تاخیر ورودی یا کوچکترین لگ شما را آزار می دهد می توانید با خرید بهترین تلویزیون های 75 اینچ سامسونگ مشکل خود را به سادگی حل کنید. در ادامه لیست بهترین تلویزیون های 75 اینچ سامسونگ 2021 لیست شده است که با کلیک روی هر گزینه می توانید وارد صفحه محصول شوید و اطلاعات کامل آن را مطالعه بفرمایید.

تلویزیون های 75 اینچ سامسونگ
🟢 تلویزیون 75 اینچ سامسونگ QN90A نئو کیولد 2021
🟢 تلویزیون 75 اینچ سامسونگ QN85A نئو کیولد 2021
🟢 تلویزیون 75 اینچ سامسونگ LS03A مدل 2021
🟢 تلویزیون 75 اینچ سامسونگ Q80A کیولد 2021
🟢 تلویزیون 75 اینچ سامسونگ Q70A کیولد 2021
🟢 تلویزیون 75 اینچ سامسونگ Q60A کیولد 2021
🟢 تلویزیون 75 اینچ سامسونگ AU9000 مدل 2021
🟢 تلویزیون 75 اینچ سامسونگ AU8000 مدل 2021
🟢 تلویزیون 75 اینچ سامسونگ AU7000 مدل 2021
🟢 تلویزیون 75 اینچ سامسونگ Q80T کیولد 2020
🟢 تلویزیون 75 اینچ سامسونگ Q70T کیولد 2020
🟢 تلویزیون 75 اینچ سامسونگ Q60T کیولد 2020
🟢 تلویزیون 75 اینچ سامسونگ TU8000 مدل 2020
🟢 تلویزیون 75 اینچ سامسونگ TU7000 مدل 2020
(برای مشاهده مشخصات و قیمت کلیک کنید)

بهترین تلویزیون 75 اینچ ال جی

ال جی یکی دیگر از برندهای مطرحی است که محصولات خوش ساختف با کیفیت و با قیمت مناسب را به بازار عرضه می کند. تلویزیون های 75 اینچ ال جی معمولا از فناوری های مختلف صوتی و تصویری استفاده می کنند و در نهایت تصویر و صدای با کیفیت بالا را در اختیار شما قرار می دهند. استفاده از پنل IPS به شما کمک می کند تا زاویه دید گسترده تری را در اختیار داشته باشد. این تلویزیون های ال جی به سیستم عامل WebOS مجهز شده اند و شما می توانید از فرامین صوتی برای کنترل دستگاه های خود استفاده کنید. علاوه بر پشتیبانی از دستیارهای صوتی متنوع؛ پردازنده قدرتمند، صدای واضح؛ قابلیت دانلود برنامه ها، جستجوی اینترنت؛ استفاده از برنامه های فروشگاه ال جی؛ دقت رنگ واقعی؛ دالبی ویژن؛ اکتیو اچ دی آر و غیره را در اختیار خواهید داشت.

تلویزیون های 75 اینچ ال جی معمولا رنگ های غنی و کنتراست قدرتمندی را ارائه می دهند. پردازنده های قدرمند به سرعت و با دقت بالا وظیفه پردازش صوت و تصویر را به عهده دارند و هر گونه نویز شناسایی شده را از بین می برند؛ بنابراین شما می توانید صداها و تصاویر واضح را مشاهده کنید.

در ادامه لیست بهترین تلویزیون های 75 اینچ ال جی لیست شده است که با کلیک روی هر گزینه می توانید وارد صفحه محصول شوید و اطلاعات کامل آن را مطالعه بفرمایید.

تلویزیون های 75 اینچ ال جی
🔵 تلویزیون 77 اینچ ال جی 77C1 اولد 2021
🔵 تلویزیون 75 اینچ ال جی 75B1 اولد 2021
🔵 تلویزیون 75 اینچ ال جی QNED90 کیوند 2021
🔵 تلویزیون 75 اینچ ال جی NANO85 نانوسل 2021
🔵 تلویزیون 75 اینچ ال جی NANO80 نانوسل 2021
🔵 تلویزیون 75 اینچ ال جی NANO75 نانوسل 2021
🔵 تلویزیون 75 اینچ ال جی UP8000 مدل 2021
🔵 تلویزیون 75 اینچ ال جی UP7000 مدل 2021
🔵 تلویزیون 77 اینچ ال جی 77CX اولد 2020
🔵 تلویزیون 75 اینچ ال جی NANO90 نانوسل 2020
🔵 تلویزیون 75 اینچ ال جی NANO79 نانوسل 2020
(برای مشاهده مشخصات و قیمت کلیک کنید)

بهترین تلویزیون 75 اینچ سونی

تلویزیون های 75 اینچ سونی دارای قیمت کمرشکنی نیستند و شما می توانید با سرمایه گذاری روی آنها بهترین تجربه مشاهده را دریافت کنید. این دسته از محصولات معمولا وضوح 4K یا Ultra HD را ارائه می دهند؛ روشنایی یکنواختی را در کل صفحه توزیع می کنند تا کنتراست بالا، رنگ های مشکی عمیق، رنگ های روشن درخشان؛ رنگ های واضح و دقیق؛ را مشاهده کنید. این ویژگی ها به لطف قابلیت هایی همچون HDR فراهم می شود. مانند هر تلویزیون هوشمندی دیگر؛ این دسته از تلویزیون های سونی را می توانید به اینترنت متصل کنید؛ در نتیجه می توانید از سرویس های استریم استفاده کنید؛ در اینترنت به گشت و گذار بپردازید؛ برنامه های مورد نظر خود را نصب کنید. در ادامه لیست بهترین تلویزیون های 75 اینچ سونی لیست شده است که با کلیک روی هر گزینه می توانید وارد صفحه محصول شوید و اطلاعات کامل آن را مطالعه بفرمایید.

تلویزیون های 75 اینچ سونی
🟣 تلویزیون 77 اینچ سونی A80J اولد 2021
🟣 تلویزیون 75 اینچ سونی X9500J مدل 2021
🟣 تلویزیون 75 اینچ سونی X9000J مدل 2021
🟣 تلویزیون 75 اینچ سونی X8500J مدل 2021
🟣 تلویزیون 75 اینچ سونی X8000J مدل 2021
🟣 تلویزیون 75 اینچ سونی 9500H مدل 2020
🟣 تلویزیون 75 اینچ سونی 9000H مدل 2020
🟣 تلویزیون 75 اینچ سونی 8500H مدل 2020
🟣 تلویزیون 75 اینچ سونی 8000H مدل 2020
(برای مشاهده مشخصات و قیمت کلیک کنید)

جمع بندی

حالا شما تمام آنچه که باید هنگام انتخاب و خرید تلویزیون 75 اینچ در سال 2021 در نظر داشته باشید را می دانید. درک قوانین پایه بسیار مهم است؛ اما باید توجه داشته باشید که هر اتاق و موقعیتی با هم تفاوت دارند. در نهایت این به سلیقه شخصی شما بر می گردد که چه سایز تلویزیونی را انتخاب کنید. اگر می خواهید تصویری از تلویزیون جدید خود در فضایی که دارید را داشته باشید؛ سامسونگ یک ابزار آنلاین عالی را برای ایده گرفتن از نمایش تلویزیون ها با اندازه های مختلف در اتاق شما دارد. برای این کار از دیواری که می خواهید تلویزیون را روی آن نصب کنید عکس بگیرید.

اول از همه قبل از شروع ارتفاع و طول دیوار و همچنین فاصله دید را اندازه بگیرید. می توانید تلویزیون را روی دیوار نصب کنید یا آن را روی پایه قرار دهید. بعد می توانید تلویزیون های سامسونگ با اندازه های مختلف را انتخاب کنید تا نشان دهد که هر تلویزیون در اتاق شما چگونه خواهد بود.

جمع بندی خرید تلویزیون 75 اینچ

تنها چیزی که برای تصمیم گیری باقی می ماند این است که شما چه نوع صفحه ای را می خواهید؟ UHD، LED، LCD؛ 4K، 8K یا …؟ صفحه تخت یا منحنی؟ چه برندی؟ ال جی؟ سامسونگ یا سونی؟

✔ قبل از خرید تلویزیون بهتر است لیست زیر را چک کنید

✔ بودجه خود را تعیین کنید.

✔ طول و ارتفاع دیوار را اندازه بگیرید.

✔ در صورت استفاده از میز، طول و عرض میز را اندازه بگیرید.

✔ فاصله بین صفحه و جایی که معمولا می نشینید را اندازه بگیرید.

✔ درباره نوع تلویزیون تصمیم بگیرید.

بیشتر از همه؛ اندازه تلویزیون و فاصله دید کامل شما و در نهایت سلیقه شخصی شما است که می تواند تعیین کند که کدام مدل تلویزیون را خریداری می کند. اگر بهترین اندازه تلویزیون بیشتر از هزینه ای است که در نظر دارید؛ می توانید برندهای مختلف را بررسی کنید تا گزینه مقرون به صرفه را پیدا کنید.

گردآوری: تیم افرالند

🔎 سوالات متداول

✔ تلویزیون 75 اینچ زیادی بزرگ نیست؟

🔵 از آن جایی که بیشتر افراد تمایل دارند، تلویزیون 55 یا 65 اینچ خریداری کنند، شاید در نگاه اولد تلویزیون سایز 75 اینچ کمی بزرگ بنظر برسد. در صورتی که فضای اتاق مناسب این نمایشگر باشد، خیلی زود به آن عادت می کنید و از کیفیت بینظیر تصاویر نهایت استفاده را خواهید برد.

✔ آیا یک تلویزیون 75 اینچ ارزش خرید دارد؟

🔵 برای اتاق های بزرگ سایزهای 65 ، 75 و بعضاً 85 اینچ نیز خریداری می شوند. اگر تلویزیون سایز 75 اینچ به خوبی در اتاق جا بگیرد و فاصله شما تا نمایشگر استاندارد باشد، می توانید محتوای تصویری عالی را مشاهده کنید.

✔ تلویزیون 65 اینچ بخرم یا تلویزیون 75 اینچ؟

🔵 اگر اتاق تان بزرگ است، می توانید به خرید تلویزیون 75 اینچ فکر کنید، اما توجه داشته باشید، کمی که بگذرد و چشم تان به تماشای تلویزیون بزرگ عادت کند، دیگر از تلویزیون های کوچک تر لذت نخواهید برد. در طرف دیگر قضیه اگر اتاق به اندازه کافی بزرگ نباشد تجربه خوبی از تلویزیون نسیب تان نخواهد شد.

2 دیدگاه برای “بهترین تلویزیون های 75 اینچ 2021”

  1. ارزانترین تلویریزیون ۷۵ اینچ که کیفیت خوبی هم داشته باشه چه مدلیه؟؟🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه