برای خرید تلویزیون سونی شما چه مواردی را در نظر می گیرید؟ ما در بازار امروز شاهد جدیدترین تلویزیون های OLED سونی و تلویزیون های LCD سونی هستیم. در جدیدترین تلویزیون های سونی 2020 ما شاهد پیشرفت های قابل توجهی هستیم.

خرید تلویزیون Sony

سال 2020 سال تلویزیون های 8K سونی است. حتی تقریبا همه تولیدکنندگان مطرح به غیر از پاناسونیک تلویزیون های متعددی ...

برای خرید تلویزیون سونی شما چه مواردی را در نظر می گیرید؟ ما در بازار امروز شاهد جدیدترین تلویزیون های OLED سونی و تلویزیون های LCD سونی هستیم. در جدیدترین تلویزیون های سونی 2020 ما شاهد پیشرفت های قابل توجهی هستیم.

خرید تلویزیون Sony

سال 2020 سال تلویزیون های 8K سونی است. حتی تقریبا همه تولیدکنندگان مطرح به غیر از پاناسونیک تلویزیون های متعددی را به بازار عرضه کرده اند که قادر به نمایش 33 میلیون پیکسل از محتواهای 8K هستند. سونی در ژاونویه 2020 بود که با معرفی تلویزیون Z8h خود به طیف تولیدکنندگان تلویزیون های 8K ملحق شد.

نحوه خرید تلویزیون سونی بر اساس فناوری های مورد استفاده

با وجود تلویزیون های متنوعی که از قیمت بسیار متفاوتی برخوردار هستند؛ اینکه تمام تلویزیون های سونی از فناوری های یکسانی استفاده نمی کنند تعجب آور نیست. در ادامه فناوری ها و قابلیت هایی که می توانید در مجموعه تلویزیون های سونی پیدا کنید توضیح داده شده است.

پردازنده های X1 Ultimate  و  Extreme

شما تراشه X1 Ultimate را در بهترین تلویزیون های 4K سونی و بهترین تلویزیون های 8K سونی پیدا خواهید کرد. وظیفه این تراشه ارتقاء کیفیت تصاویر نمایش داده سده است و این باعث می شود که محتواهای SD و HD تا حد زیادی به کیفیت 4K نزدیک شود. در تلویزیون های 8K سونی کار سخت تر می شود؛ چون که محتواهایی که واقعا از کیفیت 8K برخوردار باشند به طور بسیار کمی وجود دارد. برای دستیابی به این هدف از پایگاه داده بزرگی از تصاویر استفاده می شود. هر فریم از محتوا تجزیه و تحلیل می شود و تراشه به پایگاه داده مراجعه می کند تا آبجکت های در حال نمایش را پیدا کند. از این تصاویر برای دستیابی به وضوح بالاتر استفاده می شود. پردازنده X1 Extreme هم همین کار را انجام می دهد اما نه با استاندارهای 8K. این پردازنده ممکن است جایگزین Ultimate  شده باشد؛ اما هنوز در برخی از تلویزیون های سونی نزدیک به محدوده محصولات 2020 وجود دارد و در پیشرفته ترین مدل های قبلی از آن استفاده شده است. 

کیفیت صدای سطح آکوستیک

سونی از این فناوری از سال 2017 استفاده می کند که بیشتر در تلویزیون های OLED سونی شاهد آن بودیم. سونی در سال های بعدی به تدریج روی این فناوری کار کرد و آن را به بهترین سطح ممکن رساند. در سال 2020 سونی این فناوری تکامل یافته را در مدل های رده بالای تلویزیون های خود استفاده کرد. تویترها (بلندگوهایی با کیفیت صدای بالا) فریم را به لرزه در می آوردند و سونی می گوید که با این کار کنترل بیشتری در مورد محل صدا انجام می شود. شما می توانید این فناوری را فقط در تلویزیون های OLED سونی و تلویزیون های LCD سونی رده بالا مشاهده کنید.

نور پس زمینه آرایه کامل

همه تلویزیون های LCD دارای نور پس زمینه هستند؛ اما همه آنها نور پس زمینه یکسانی را ایجاد نمی کنند. سونی در مورد آرایه کامل خود در تلویزیون های 2020 سر و صدای زیادی ایجاد می کند. نور پس زمینه کریستال های مایع را در صفحه های LCD روشن می کنند تا تصاویر ایجاد شوند. در یک آرایه کامل؛ لامپ ها به جای اینکه در لبه ها و اطراف قرار یگیرند؛ مستقیما در پشت صفحه قرار می گیرند. این بدان معناست که مناطق کم نور بیشتر هستند و این یعنی کنترل بیشتر روی قسمت هایی از صفحه که روشن هستند. تلویزیون های سونی که دارای نور پس زمینه آرایه کامل هستند باید کنترل بیشتری روی کنتراست داشته باشند.

خرید تلویزیون اندروید سونی

سونی به جای اینکه سیستم عامل مختص خود را بسازد؛ تصمیم گرفته است که از سیستم عامل اندروید استفاده کند. تلویزیون اندروید سونی (Android TV) از گوگل پلی استور برای دانلود برنامه ها استفاده می کند. شما می توانید لیست نمایش خود را شخصی سازی کنید. شما می توانید در اینترنت به گشت و گذار بپردازید و از فرامین صوتی استفاده کنید. در بسیاری از تلویزیون های سونی به طور موثری گوگل کرومکست تعبیه شده است؛ بنابراین می توانید با یک بار تپ کرده به محتواهای ذخیره شدن در گوشی و تبلت خود دست پیدا کنید و فیلم ها و موسیقی های خود را در تلویزیون پخش کنید.

کنترل صوتی

به لطف وجود دستیار گوگل که در مجموعه تلویزیون های Sony وجود دارد؛ همکاری سونی و گوگل عمیق تر می شود. با استفاده از میکروفن موجود در ریموت می توانید طیف وسیعی از فرامسن صوتی را صادر کنید که شامل جستجوی محتوا, تنظیم حجم صدا و تغییر کانال می شود. همچنین می توانید Google Home یا Amazon Echo  را برای فرامین صوتی خود استفاده کنید.

خرید انواع تلویزیون سونی

به طور کلی می توان تلویزیون های سونی موجود در فروشگاه فرالند را به تلویزیون 4K سونی و تلویزیون OLED سونی تقسیم بندی کرد.

خرید تلویزیون 4K سونی

4k نام رایجی است که برای رزولشن های حدودا 4000 پیکسل به صورت افقی به کار می رود. ووضح تصویر یا صفحه نمایش به تعداد پیکسل هایی اشاره دادر که تصویر را تشکیل می دهند. هر چه پیکسل ها بیشتر باشند وضوح تصور بالاتر خواهد بود. وضوح تصور 4K حدود 8290000 پیکسل است که 4 برابر وضوح 2K است. حتی وقتی که در تلویزیون های بزرگ از این رزولوشن استفاده می شود؛ کیفت تصویر به گونه ای است که کوچکترین جزئیات را مشاهده خواهید کرد و جزئیات و بافت های واقعی تولید خواهند شد. 4K ممکن است به عنوان UHD یا Ultra HD در نظر گرفته شود چونکه کیفیت تصویر نسبت به HD بسیار بالاتر است. اگر تلویزیون شما دارای رزولون افقی 3840 پیکسل و رزولوشن افقی 2160 پیکسل باشد (و یا بالاتر)؛ شما می توانید از طریق دستگاه های HDMI؛ استوریج های USB و به صورت آنلاین از محتواهای فورکی خود لذت ببرید. تلویزیون سونی شما ممکن است از قابلیت 4K X Reality Pro هم پشتیبانی کند که محتواهای غیر 4K را پردازش و با وضوح بالاتر ارائه می دهند. پرفروش ترین تلویزیون های 4K سونی در 2020 شاملX7000h؛ X7500h، X8000h، X8500h، X8077h، X9000h و X9500hمی شود (حرف h برای کد محصولات 2020 سونی استفاده می شود). پرفروش ترین تلویزیون ای 4K سونی در 2019 شاملX8000G، X85000G و X9500G می شود (حرف G برای کد محصولات 2019 سونی استفاده می شود).

خرید تلویزیون OLED سونی

OLED به دیود ساطع کننده نور ارگانیک اشاره دارد. دیودها هنگام تغذیه می توانند نور و رنگ تولید کنند. به همین دلیل تلویزیون های اولد نیازی به نور پس زمینه جداگانه ندارند. هر پیکسلی که مشاهده می کنید؛ خود منبع نور و رنگ هستند. برخی از مزایای ذاتی صفحه نمایش های OLED این است که می توانند بسیار نازک؛ انعطاف پذیر باشند. اما در مقایسه با تلویزیون های LED درخشندگی و قدرت خاصی دارند. در حال حاضر LG تنها تولید کننده پنل های OLED است. سونی و ال جی با هم همکاری دارند در نتیجه در تلویزیون های OLED سونی شاهد استفاده از پنل های ال جی خواهید بود. تفاوت عملکردی که بین تلویزیون های OLED ال جی و تلویزیون های OLED سونی وجود دارند استفاده از پردازنده های مختلف تصویر است. هر دوی این برندها از پردازنده های قابل ملاحظه ای استفاده می کنند. پرفروشترین تلویزیون های OLED سونی در 2020  تلویزیون A8h است. پرفروشترین تلویزیون های OLED سونی در 2019 شامل A8G و A9G می شود.

کدگشایی شماره مدل تلویزیون های سونی

برای اینکه بتوانید یک مدل تلویزیون سونی را به خوبی رمزگشایی کنید در اینجا ما روی مدل XBR 75X950H بحث خواهیم کرد. در اینجا XBR به کشور یا محل فروش تلویزیون تلویزیون اشاره دارد که در اینجا به معنای آمریکا می باشد. 75 به اندازه صفحه نمایش اشاره دارد که در اینجا به معنای یک تلویزیون 75 اینچی است. X به کلاس تلویزیون اشاره دارد که معمولا شامل موارد زیر می شود:

 • R =Primary
 • W=middle
 • S,X=Premium
 • A=OLED
 • Z=3D in 2017, TV 8K in 2019

عدد 9 به سری تلویزیون سونی اشاره دارد. عدد 5 به مدل تلویزیون در سری مشخص شده اشاره داد. عدد 0 به تغییراتی که در طراحی ایجاد شده اشاره دارد. H به معنای یک محصول 2020 است.

خرید تلویزیون سونی

بیشتر

تلویزیون سونی 

لیست مقایسه محصولات

انصراف
 • مشخصات تلویزیون سونی X9000H: سال تولید: 2020 ساخت کشور: ژاپن قطعات مونتاژ: مالزی کیفیت تصویر: 4k تکنولوژی HDR   فرمت های پیشرفته Dolby vision و HDR 10 زاویه دید X-WiDE افزایش وضوح X-Reality pro فناوری Full Array LED جستجوی صوتی سیستم عامل اندروید حافظه داخلی 16 گیگابایت سیستم صوتی 20 وات پشتیبانی از Dolby atoms  فناوری صوتی clean phase بلندگو X- Balanced...

  تماس بگیرید موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • مشخصات تلویزیون سونی X8500H: سال‌ ساخت: 2020 ساخت کشور: ژاپن قطعات مونتاژ: مالزی کیفیت تصویر: 4k تکنولوژی HDR و Dolby vision و HLG پردازنده تصویر: 4K HDR X1 Processor vision و Dolby Atmos سیستم صوتی: 2.0 کاناله توان صوتی: 20 وات درگاه‌های ارتباطی: 4 پورت HD و 2 پورت سیستم عامل اندروید 9 پشتیبانی از منو فارسی دارای گیرنده دیجیتال و ماهواره  اتصال به Wi-Fi...

  تماس بگیرید موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • مشخصات تلویزیون سونی X8000H: سال تولید: 2020 ساخت ژاپن مونتاژ مالزی کیفیت تصویر: 4k نور پس زمینه: EDGE LED قابلیت تصویر: 4K X-Reality PRO فناوری تصویر TRILUMONOS رفرش ریت: 50 هرتز پردازنده تصویر: X1™ 4K HDR Processor تکنولوژی HDR و HDR 10 و DOlby vision توان سیستم صوتی: 20 وات سیستم عامل اندروید: 9 دستیار صوتی گوگل و آمازون اتصال به گوشی  اتصال به اینترنت...

  تماس بگیرید موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • مشخصات تلویزیون X7500H: سال تولید: 2020 ساخت ژاپن مونتاژ مالزی کیفیت تصویر: 4k رفرش ریت: 50 هرتز فناوری رنگ: Triluminos سیستم عامل: اندروید 9  پردازنده: 4K Processor X1™ صدای خروجی: 20وات فناوری Dolby Atmos پشتیبانی از زبان فارسی دستیار صوتی Google Assistant درگاه‌های ارتباطی: 3 پورت HDMl و 2 پورت USB فناوری HDR  و HDR 10 و Dolby vision گیرنده‌ی دیجیتالی...

  تماس بگیرید موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • ویژگی های کلیدی تلویزیون سونی X9500H: سال تولید: 2020 کیفیت تصویر: 4K کشور سازنده: قطعات ژاپن ساخت مالزی صفحه نمایش: LED دارای پنل VA نور پس زمینه: (Direct (Full Array LED HDR ورژن: HLG و HDR10 پردازنده تصویر: X1 Ultimate Processor قابلیت افزایش کنتراست قابلیت Local Dimming توان صوتی: 30 وات دو بلندگو 10 وات و دو امپلی فایر 5 وات پشتیانی از: Dolby...

  تماس بگیرید موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • ویژگی‌های کلی تلویزیون X8500G سونی: سال تولید: ۲۰۱۹ کیفیت تصویر: 4k کشور سازنده: مالزی نمایشگر: LED پردازنده: processor X1 سیستم عامل: Android 8 پشتیبانی از: HDR 10و HLG پشتیبانی از: Dolby Vision فناوری تصویر: Triluminos پردازشگر تصویر: 4K HDR Processor X1 توان صوتی: ۲۰وات دارای فناوری صدا: DTS Ditigal Surround پشتیبانی از: Dolby Atmos درگاه‌های ارتباطی:...

  تماس بگیرید 43/49/55/65/75
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  43/49/55/65/75
 • بررسی تلویزیون سونی X8000G :  تلویزیو سری 8 سونی 2019 رفرش ریت 100 هرتزی سیستم صوتی 2 کاناله 20 وات پردازنده X1 Ultimate دارای تکنولوژی Triluminos  کیفیت تصویر  4K UHD استاندارد تصویر HDR پردازنده 4K X-Reality pro دارای قابلیت PRO Upscaling Google Assistant و Alexa دارای پورت های USB وHDMI  سیستم عامل Android قابلیت اتصال به Wi-Fi و بلوتوث موجود در سایز...

  تماس بگیرید موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود

لیست مقایسه محصولات

انصراف
ss ss ss ss ss
09120219788 📱 09304604103

در واتس اپ پیام دهید